0(212) 549-89-60
0(212) 549-89-70
0(555) 801-62-30

JEODEZİK ÇADIR

1970 yılında, R. Buckminster Fuller jeodezik kubbeyi geliştirmesinden dolayı altın madalya aldığında, Amerikan Mimarlar Enstitüsü onu "henüz insanoğlunun bildiği en güçlü, en hafif ve en verimli kapama yöntemi" olarak nitelendirdi. Nitekim jeodezik kubbenin küresel formu, her yönden basınca dayanabilen üçgensel şekillerden oluşmaktaydı. Fuller, üçgenlerle oluşturulan bir kürenin eşsiz bir güce sahip olabileceğini buldu.

Jeodezik Çadırlar, daha azıyla daha fazlasını yapmanın benzersiz bir örneğidir. Bir dome çadır, en az yüzey alanıyla en büyük iç alanı çevreler, böylece malzeme ve maliyetten tasarruf sağlar. Jeodezik kubbe bağımsız olduğundan, hava ve enerji herhangi bir engel olmaksızın dolaşarak doğal ısıtma ve soğutma sağlar.

Uzun bir süredir Fuller’ın buluşunu yorumlayarak glampin çadır üretiminde sınırları zorluyoruz. Müşterilerimize en dayanıklı, mobil ve enerji verimli yapıları sağlıyoruz.

Jeodezik Kubbe Çadır şimdiye kadar tasarlanmış en hafif, en güçlü ve en uygun maliyetli yapı olmuştur. Glampin Çadır, iç destekler olmadan diğer çadırlardan daha fazla alanı kaplayabilir. Jeodezik kubbe, yalnızca maliyet etkinliği açısından değil, aynı zamanda inşaat kolaylığı ve enerji verimliliği açısından da barınakta bir dönüm noktasıdır.

Bu site E-Web Site Tasarım tarafından yapılmıştır.